Warning: session_start(): open(/usr/home/380445926840/data/mod-tmp/sess_pgipjleeh4ulmonppplpi2gf86, O_RDWR) failed: Disc quota exceeded (69) in /usr/home/380445926840/data/www/ogku_koda/wp-content/plugins/exclusive-content-password-protect/content-password-protect.php on line 30
Благоустрій |

Благоустрій

З метою поліпшення стану навколишнього природного середовища, благоустрою, озеленення населених пунктів та прилеглих до них територій в Київській області два рази на рік організовується проведення весінніх та осінніх двомісячників благоустрою населених пунктів. Вказані заходи затверджуються головою облдержадміністрації, та виконуються всіма райдержадміністраціями, міськвиконкомами міст обласного значення, а також сільськими, селищними та міськими радами. Це дає змогу ліквідувати значну кількість стихійних і несанкціонованих сміттєзвалищ, привести у належних санітарний та естетичний стан території населених пунктів області, а також їх прилеглі території. Координація заходів з благоустрою забезпечується департаментом постійно, в також ініціюється  проведення  засідань Обласного штабу з проведення двомісячників за результатами яких надаються відповідні доручення.

27.03.2015 департаментом організовано засідання обласного штабу з питань організації проведення у Київській області двомісячника благоустрою населених пунктів за участю голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення.

У поточному році під час проведення весіннього двомісячника благоустрою (березень-травень 2015) особливу увагу було приділено посиленню контролю за виконанням заходів з благоустрою. Території районів було розбито на сектори та зони відповідальності, за якими закріплено конкретну відповідальну особу на рівні сільських, селищних голів та залучено керівників великих підприємств незалежно від форм власності, а також депутатів районних рад. Контроль на місцевому рівні забезпечувався безпосередньо головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення.

15.05.2015 року питання поводження з твердими побутовими відходами та стану виконання заходів з благоустрою населених пунктів було розглянуто на засіданні колегії Департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації. За результатами засідання колегії протокольним дорученням від 15.05.2015 № 5 були надані відповідні доручення та рекомендації райдержадміністраціям, міськвиконкомам (міст обласного значення) та органам місцевого самоврядування, зокрема, наголошено про необхідність посилення відповідальності балансоутримувачів об’єктів благоустрою усіх форм власності за приведення закріплених за ними територій до належного санітарного стану, а також організації проведення роз’яснювальної роботи серед населення з метою попередження утворення стихійних звалищ сміття.

Завдяки проведеної організаційної роботи Департаменту в період проведення весіннього двомісячника на території області ліквідовано 1584 од. несанкціонованих сміттєзвалищ, приведено в належний санітарний стан прибудинкових територій 4869,427 тис.м², 424 од. парків та скверів площею 8637,6 тис.м², та впорядковано  1054,1тис.м². доріг та вулиць населених пунктів, що становить 100 % від запланованих обсягів.

Під час масштабної Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!-2015» яка відбулася 25 квітня 2015 року на території  населених пунктів Київської області  взяли участь 547 тис. осіб. Особливу увагу було приділено  упорядкуванню кладовищ, парків, скверів, узбіччя доріг та прибережних зон річок і озер, розчищенню сухостійних дерев, побілки дерев та бордюрів, висадженню дерев та кущів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

До акції були залучені всі без виключення структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації і міськвиконкоми,  інші установи, організації різних форм власності, комунальні служби,  колективи підприємств, а також мешканці житлових мікрорайонів, студентська та учнівська молодь.

Під час проведення акції на території області висаджено близько 14,1 тис. дерев та 12,7 тис. одиниць  кущів. Також, під час акції були виконані наступні роботи: прибрано від сміття територій відводу придорожніх смуг 1200,8 км, ліквідовано 801 несанкціонованих смітєзвалищ;  вивезено 27,2 тис. м³ сміття; упорядковано  34,9 тис.м² газонів та квітників, прибрано 389,4 тис.м²  прибудинкових територій, очищено 44,3 км. берегів водойм, впорядковано 1354 кладовища, 807 братських могил, 146 меморіальних комплексів та 919 місць почесних поховань.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 10.09.2015 №337 організовано проведення осіннього місячника  благоустрою населених пунктів з 14 вересня по 14 жовтня 2015 року. За результатами проведених заходів протягом вересня-жовтня поточного року ліквідовано 763 од. несанкціонованих сміттєзвалищ, приведено до належного санітарного стану 59 парків, 365 скверів, 656 спортивних та 785 дитячих майданчиків,  16 од.  місць вигулу домашніх тварин (собак), прибрано та впорядковано 977,4 тис.м² доріг в населених пунктах області, що становить 100% від запланованого осіннім місячником благоустрою.

Вжиті заходи дали змогу значно покращити санітарно-технічний стан територій населених пунктів та об’єктів благоустрою в цілому.

 

Розробка схем санітарного очищення населених пунктів

У зв’язку з необхідністю вирішення нагальних проблем санітарного очищення населених пунктів Київської області на виконання рішення Київської обласної ради від 30.04.2015 № 927-48-УІ «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів на 2015 рік» на замовлення Департаменту житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу  проектною організацією ПрАТ «СТЕК» розроблено проектну документацію «Розроблення проекту санітарного очищення населених пунктів Київської області».

Схеми санітарної очистки розроблено для 33 міст обласного та районного підпорядкування, а також проведений аналітичний огляд загальної характеристики санітарного очищення населених пунктів Київської області, окреслено основні проблеми розвитку сфери поводження з відходами області та шляхи їх вирішення.

Департамент ЖКГ © 2015

Warning: Unknown: open(/usr/home/380445926840/data/mod-tmp/sess_pgipjleeh4ulmonppplpi2gf86, O_RDWR) failed: Disc quota exceeded (69) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/usr/home/380445926840/data/mod-tmp) in Unknown on line 0